Wniosek o przedłużenie renty rodzinnej – wzór

17 

Wniosek o przedłużenie renty rodzinnej można złożyć w związku z kontynuacją nauki. Warto pamiętać o wniesieniu takiego pisma w odpowiednim terminie. W przeciwnym razie wypłata świadczenia zostanie wstrzymana. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór wniosku o przedłużenie renty rodzinnej – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Kiedy można złożyć wniosek o przedłużenie renty rodzinnej?

Wzór wniosku o przedłużenie renty rodzinnej może złożyć osoba, która ma już prawo do takiego świadczenia, a także:

  • jest osobą pełnoletnią, która kontynuuje naukę,
  • opiekuje się dzieckiem w wieku 16-18 lat, a dziecko to jest uprawnione do renty rodzinnej i kontynuuje naukę,
  • wychowuje dziecko, wnuka lub rodzeństwo w wieku 16-18 lat, uprawnione do renty rodzinnej po zmarłym współmałżonku, o ile małoletni kontynuuje naukę. 

Przykładowy wniosek o przedłużenie renty rodzinnej należy uzupełnić o wydane przez szkołę lub uczelnię zaświadczenie, które informuje o kontynuacji nauki lub o przyjęciu na uczelnię. Co ważne, wniosek należy złożyć do końca października tego roku, w którym rozpoczyna się naukę w szkole wyższej. 

Jak wypełnić wniosek o przedłużenie renty rodzinnej?

Wniosek o przedłużenie renty rodzinnej należy składać w odpowiednim oddziale ZUS, ewentualnie drogą elektroniczną. Pismo można przygotować w oparciu o druk ERR-KN. W przypadku problemów z wypełnieniem takiego wzoru warto skorzystać z gotowego, wypełnionego druku wniosku o przedłużenie renty rodzinnej.

W dokumencie należy podać:

  • dane opiekuna lub pełnoletniego wnioskodawcy,
  • dane dotyczące renty rodzinnej, czyli znak sprawy z decyzji dotyczącej renty rodzinnej, a także dane jednostki ZUS, która wypłaca świadczenie,
  • dane małoletniego dziecka,
  • podstawę przedłużenia renty (zaznaczyć odpowiednie pole),
  • oznaczenie załączników. 

Warto wiedzieć, że renta rodzinna jest wypłacana w czasie całego roku szkolnego, łącznie z wakacjami. Uczniowie szkół ponadpodstawowych dostają rentę co miesiąc do końca sierpnia.

Natomiast studenci do końca września danego roku akademickiego, chyba że uczelnia w pierwszym zaświadczeniu ujmie całościowy termin trwania nauki – w takim przypadku ZUS wypłaca rentę przez cały ten czas, sprawdzając, czy nauka jest kontynuowana. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przedłużenie renty rodzinnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przedluzenie-renty-rodzinnej-wzor
Wniosek o przedłużenie renty rodzinnej - wzór
17